Königludwiglauf + Orlický maraton + Luzická 30, aneb to je poezie

03.02.2015 00:54

Silvini Madshus team má za sebou asi nejúspěšnější víkend ve své historii. V Německu na slavném Königludwiglaufu se pralo s tratí a nepřízní počasí během dalšího ze seriálu Swix Ski Classics hned 20 našich závodníků a závodnic. Nejlépe samozřejmě dopadla Katka SMutná, která si upevnila celkové vedení v seriálu. Výborně ji opět kryla záda Šárka Zelenková, která drží celkově 14. místo. V chlapech dominoval Stanislav Řezáč, který byl trochu zklamaný z 19. místa, neboť mu na nově padajícím sněhu nešly úplně 100% lyže, které si tentokráte připravoval sám. Poprvé v sezoně tak sáhl po jiných lyžích, než které mu připravilo servisní trio Marek Pazderský, Tomáš Kos a Martin Tryzna a bohužel to nebyla ta nejlepší volba. Životním výsledkem se pak předvedl Jirka Pliska, který jel půlku trati v hlavní skupině a až v závěru lehce ztratil. I tak byl jednoznačně druhým nejlepším Čechem a podpořil tým ziskem cených bodů. Je nutno dodat, že do první 100 elitních závodníků pronikli další dva závodníci Dalibor Valter a Martin Šperl. Mazali jsme SkiGo LF green, Rex HF Blue, SkiGo HF Blue, prášek Vauti 15.1, jako tuhé pak 2,5 vrstvy SkiGo HF Violet N. Záznam z tiskovkové konference před závodem (Marek Pazderský, Šárka Zelenková, Jiří Pliska).

V Čechách současně pokračoval seriál dálkových běhu Skitour v Orlických horách během Orlického maratonu. Tomáš Jakoubek jako servisman všem super namazal a na třetím místě kryl záda Viktorovi Novotnému, který vyhrál poloviční trať. V hlavním závodě byla na druhém místě Radka Zelenková, která tak razantně pomohla týmu k průběžnému vedení v týmové soutěži. Největší pochvalu pak zaslouží Vašek Sedláček a Pavel Janeček, kteří si udělali sólo závod a konkurenci na dlouhé trati nechali od začátku pouze v roli diváků. Nakonec byl v kamarádském finiši na pásce lepší zkušenější z dvojice Vašek Sedláček.

V Německu i v Orlických horách se to tedy krásně zelenalo jak ve stopě, podél trati, tak i na stupních vítězů. Za vedení týmu všem gratuluji a děkuji za vzornou reprezentaci, jen tak dál. Skol Mara