Šumavák, Ski Cross, Jakuszyce

29.02.2016 20:08

Po víkendu bez závodění jsme se opět vydali naplno bojovat do stopy. Většina z nás se vypravila na Šumavu, kde se konal 31. Šumavský maraton ze seriálu Euroloppet. I přesto, že Šumava byla prakticky bez sněhu, organizátorům se nakonec podařilo připravit krásně upravenou trať z Modravy přes Černou horu a Stráž na Kvildu.

V sobotním skatu jsme měli sice jen dva zástupce, ale Pšenda se předvedl třetím místem celkově na krátké 20-km trati. Nedělní klasiku jsme jednoznačně ovládli, když do cíle dlouhé 37-km trati dorazil jako první Standa Řezáč následován druhým Jirkou Pliskou. Smůlu měl Pšenda, který jel s Plizim, ale v sjezdu ze Stráže zlomil hůl a nakonec doběhl celkově pátý. Také na krátké jsme byli vidět, když Kačka Moravcová skončila třetí a Tomas čtvrtý. Další se umístili na stupních vítězů v jednotlivých kategoriích.

V našem domovském Bedřichově vybojoval šéftrenér Mára třetí místo ve Ski Crossu a v nedalekých Jakuzsycích Vašek Novotný třetí místo v kategorii na klasické 15.

Za víkend jsme tak posbírali 10 pódiových umístění!