Osmý závod Visma Ski Classics byla vítězná Jizerská 50

11.02.2020 18:21

Osmý závod seriálu Visma Ski Classics nás zavedl domů do Jizerských hor na Jizerskou 50, která je zároveň memoriálem expedice Peru 1970. Je to pro nás jeden z nejdůležitějších závodů v roce, protože se jede doma a máme tu spousty fanoušků i sponzorů. V pondělí před závodem zbylo v Bedřichově kolemm tří centimetrů sněhu a tak je malý lyžařský zázrak, že se závod jel celý na originální trase na prašanu a za sluníčka. Tím, že jsme doma, tak jsme obrovský důraz kladli na servis lyží a mohutné testování, které se nakonec vyšplhalo až na číslo 113 najetých kilometrů na lyžích. Náš tradiční partner servisu je Skiservis Mára a co jsme mazali na závod, se dozvíte kliknutím na odkaz - speciální díky patří Štěpánovi Sedláčkovi, který si vzal dovolenou, aby jeho brácha a zbytek týmu měli super lyže. Na servisu se dále podíleli Bomba, Sůša, Karel, Míra, Radek, Dan, Vojta, Pilzik, Aleš, Churas, Olda, Honza, Biši a Eva.

Už v pátek se jela Jizerská 30, která nám přinesla 2. místo Zuzky Kocumové, 7. Terky Tužilové, 4. Vít Jánov a 5. Honza Čech. Následoval sprint i s Petrem Northugem, kde byla 5. Kája Grohová a 10. Adam Matouš. Večer par soutěž lyžníků vyhrál Mára. Sobota pro nás znamenala na Jizerské 25 3. místo Lenky Blažkové, 5. Zuzka Kocumová, 3. Adam Matouš a 5. Honza Čech. V neděli nás čekalo to hlavní - závod na 50 km a my měli v elitě hned 15 lidí. Závod byl nádherný a napínavý a k naší radosti dojela 13. Kája Grohová, 18. Lenka Blažková a 24. Anička-Marie Hejná. Úplně největších úspěchů ale dosáhli kluci, kde Plizi udržel hlavní skupinu až do samotného závěru a se ztrátou pouhé minuty a půl na vítěze finišoval na 21. místě jako suveréně nejlepší Čech závodu, navíc ho podpořil skvěle jedoucí Vašek Sedláček, který jako druhý Čech dojel 28., na bodech ještě byl 44. Pavel Janeček a dalších šest kluků od nás bylo v elitní 100!!! No kdo to má? Nádhera. Bylo krásné si poslechnout pro kluky naší státní hymnu.

Závod se nám prostě povedl na 100%, servis super fungoval, máza se povedla, občerstvení také. Zde je potřeba vyzdvihnout opět všech 20 občerstvovačů, kteří nelenili, vzali teplé bundy a lyže a vyrazili poctivě na 4 hodiny k trati občerstvovat. Díky!!! Výsledky byly super, trochu více jsme čekali od Káji, ale chudák doplatila na špatně vybrané lyže a také jsme doufali, že si Ryplik přiveze formu z MČR a vyjede si svoje první body.  Pro mě je důležité, že jsme celý týden vystupovali jako jeden tým a doufáme, že se nám podaří udržet se v hodnocení týmů do 15. místa z 34 týmů, nyní držíme neuvěřitelnou 11. pozici. Celý závod ve studiu ČT Sport spolu s Pavlem Čapkem navíc komentovala Zuzka Kocumová. Další závod seriálu Visma Ski Classics se koná za tři týdny - slavný Vasaloppet ve Švédsku.